Členové produkce publikují v oborovém akademickém periodiku

Kromě aktivní realizace tvorby pro naše klienty se členové naší produkce zabývají také teoretickým backgroundem technologií které běžně používáme a jejich významem pro širší společnost. Zakladatel uskupení Kreativní řešení.cz Ladislav Klimeš publikoval v nedávné době článek věnující se současným problémům fotografie a videa ve vztahu k jejich dokumentární věrohodnosti. Článek vyšel v periodiku Mediální studia (1/2016), jehož vydavatelem je FSV UK v Praze.

Zajímá-li vás vztah digitálního obrazu získaného fotoaparátem či kamerou k realitě, můžete si článek s celým názvem Dokumentární realismus digitálního obrazu: peircovská indexikálnost a současné problémy věrohodnosti fotografie a videa stáhnout níže.

Dokumentární realismus digitálního obrazu (PDF)

Dance Fever 2016

V červnu 2016 se na chomutovském zimním stadionu již podruhé konalo Mistrovství Evropy v Disco dance s názvem Dance Fever. Tato akce patřila k oficiálnímu championships formátu International Dance Organization a jejím pořadatelem byla místní taneční škola Beethoven DC Chomutov. Na IDO European Disco Dance and Disco Freestyle Championships jsme zajišťovali kompletní obrazovou produkci včetně výroby oficiálního klipu akce, zajišťování živého přenosu po celou dobu konání čtyřdenního mistrovství a výrobu záznamů na DVD. Samozřejmostí byla produkce programu pro stadiónovou kostku.

Kromě zmíněného jsme vedle taneční stage provozovali „greenscreen area“, ve které si mohl každý natočit speciální trikový klip v duchu oficiálního klipu soutěže.

Czech Dance Masters 2016

V průběhu taneční sezóny 2015/2016 jsme realizovali výrobu grafických předělů a propagačních spotů pro Czech Dance Organization a její seriál tanečních soutěží Czech Dance Masters.

Kromě výroby spotů jsme také zajišťovali odbavování spotů a infografiky ke každému vystoupení na LED obrazovkách při GRAND FINÁLE MČR a HOBBY FESTIVALU v holešovickém výstavišti v Praze.

WP_20160526_002

Výroční utkání chomutovských Pirátů

V neděli 21. 2. 2016 sehráli hokejisté Chomutova a Liberce retro utkání k 70. výročí existence chomutovského hokeje.

Studio k výročnímu utkání Pirátů

Náš tým kromě obvyklé produkce na multimediální kostku realizoval i přestávkové studio, ve kterém moderátor Radek Jirgl zpovídal legendy chomutovského hokeje.

Studio k výročnímu utkání Pirátů

Pro přiblížení co největšího počtu hokejových legend divákům na stadionu náš tým využíval i dvou bezdrátových kamer.

Kamera pro snímání zápasu

Zahajovací ceremoniál ODM 2016

V neděli 17. ledna jsme spolupracovali na produkci velkého zahajovacího ceremoniálu Olympiády dětí a mládeže, která se letošní rok koná v Ústeckém kraji.

IMG_2202

Slavnostní ceremoniál se konal v prostorech SD Arény v Chomutově a náš tým se staral o obrazovou produkci na stadiónovou kostku. U akcí podobného rozsahu je důležité dokonalé nacvičení programu a souhra všech částí produkce, což se nám, věříme, po dvou dnech intenzivních příprav doopravdy podařilo.

IMG_2212

IMG_2186

Děkujeme všem spolupracujícím produkcím, zejména týmu kolem Romana Poláka, Romana Sigmunda a Kamila Sopka, za skvělou spolupráci a bezproblémové uskutečnění celého slavnostního ceremoniálu.

Téměř celý produkční tým zahajovacího ceremoniálu (Foto:
SOPKO Advertising)

Ve čtvrtek nás čeká ještě zakončovací ceremoniál a předávání medailí.

Nová plesová sezóna

I v tomto roce se věnujeme komplexnímu zajištění služeb pro maturitní plesy. Naše tradiční portfolio, které zahrnuje výrobu DVD, tvorbu maturitních klipů a pokročilou projekci spojenou s prací fotografa a přítomností fotokoutku, jsme rozšířili o nový zážitkový moment.

Obrazová režie na plese

Pro maturanty zajišťujeme premiérové promítání záznamu z plesu v příjemném prostředí kavárny Café 44.

Projekce s maturanty

Snažíme se tímto způsobem posunout jedinečný zážitek, kterým pořádáním maturitního plesu je, na další rovinu společného prožívání a připomínání zážitků studentů.

Projekce s maturanty

Nově maturantům dodáváme záznamy z plesu v HD kvalitě prostřednictvím internetu. Maturanti od nás tedy vždy dostávají jak fyzická DVD, tak přístup k zabezpečené galerii s obsahem ve vysokém rozlišení, který je možné sledovat přímo na webu či stáhnout do počítače.

PlayStation na kostce

Pro extraligové Piráty Chomutov realizujeme produkci na stadiónovou kostku již druhým rokem. Naše standardní pojetí obrazové produkce na stadionu zahrnuje práci s bezdrátovou kamerou.

PlayStation na kostce

V předvánočním čase jsme bezdrátovou kameru použili při realizaci konceptu soutěžního hraní konzolové hry NHL 2016 na pirátské kostce. Společně s moderátorem Lukášem Budaiem jsme realizovali celkem během pěti chomutovských domácích utkání soutěž na kostce v „nájezdovém“ módu NHL 2016.

PlayStation na kostce

Nezapomněli jsme ani na důležité testování přenosové soustavy před začátkem zápasů, kdo by si nechtěl hrát na opravdu velké obrazovce?

PlayStation na kostce

Dostihový den na Hipodromu Most

Poslední květnovou sobotu jsme zajišťovali obrazovou produkci na Hipodromu Most, kde se uskutečnilo celkem sedm dostihů „Cena jezdectví“.

945

Přenos signálu ve FullHD byl realizován pomocí optické kabeláže a kromě produkce pro místní televizní okruh od nás záznam dostihů přebírá ČT v broadcast formátu MXF.

939

Natáčení orchestru Klub 49

V končícím týdnu jsme natáčeli sérii hudebních klipů orchestru Klub 49 ve spolupráci se zvukově-osvětlovací produkcí Polák Akustika. Při natáčení jsme používali až pět kamer včetně kamerové jízdy a 5 metrového jeřábu pro co nejlepší zachycení atmosféry scénického hudebního projevu.

polak900

Pohled na scénu a její zázemí

polak886

Režie obrazového střihu a obsluha kamerové jízdy

Dragon Cup Chomutov

V pátek 1. května jsme ve spolupráci s firmou Polák Akustika realizovali velkoformátovou LED projekci na Dragon Cupu 2015 pro statutární město Chomutov na Kamencovém jezeře. Po celý den jsme přinášeli divákům infografiku s časy jednotlivých posádek a zprostředkovávali detailní pohled na těsné souboje lodí díky bezdrátovému pokrytí jezera mobilní kamerou na doprovodné lodi.

WP_20150501_003